گیاهان در هر مرحله از رشد نیازهای محیطی و تغذیه ای متفاوتی دارند. تنها در صورت تامین امکان دستیابی به رشد مطلوب و عملکرد حداکثری وجود خواهد داشت. هنگامی که هر یک از این نیاز ها تامین نشود یا گیاه تحت تنش زیستی و محیطی قرار خواهد گرفت. شرایط تنش با علائم متفاوتی در گیاه بروز می یابد. تغییر رنگ برگ ها، ایجاد لکه های قهوه ای و سوخته، سوختگی حاشیه برگ. تغییر در شکل برگ و فرم ساقه و حتی ترتیب زرد شدن برگ ها هر کدام نماینگر یک مشکل است.

اهمیت این موضوع که علائم ابتدا در برگ های جوان بروز پیدا می کند یا برگ های مسن تر، هرکدام نشان دهنده مشکلات متفاوتی است. گاه یک بیماری گیاه را دچار تنش کرده، گاه آفت یا یک عنصر تامین نشده. شناخت دقیق این علائم و اقدام  به موقع در رفع کمبود ها و عوامل تنش زا، عملکرد و کیفیت بالای محصول را تضمین می نماید.

همراه عزیز وانیا زیست

تنها با یک کلیک روی تصویر محصول مورد نظر خود(بالاب برگه)، می توانید با چرخه رشد، نیاز ها، و علائم مختلف بروز کمبود ها آشنا شوید.

کشاورزان عزیز می توانند تصاویر گیاهان خود را برای دریافت مشاوره برای ما ارسال کنند. بدیهی است هنگام ارسال عکس با وضوح بالا از برگ، کل گیاه و سایر اندامهای گیاه در روند تجویز کمک شایانی به ما می نماید. در صورت در اختیار داشتن نتیجه آزمایشات خاک، آب، برگ و… ضمیمه نمایید.

کارشناسان فنی شرکت در اسرع وقت پاسخگو و راهنمای شما خواهند بود. خدمات مشاوره ای این شرکت رایگان می باشد. توضیحات ضروری از قبیل دوره مدار آبیاری، نوع آبیاری، مقدار آبیاری، متراژ زمین، تراکم گیاه ضروری است.